Jakie są skutki rzucenia palenia?

Skutki rzucenia palenia z pewnością zainteresują osoby, które pozbyły się tego nałogu. Jest bardzo wiele pozytywnych skutków rzucenia palenia, ale w tym artykule chciałabym wspomnieć o tych negatywnych i o tym, jak sobie z nimi radzić.
Zaczynasz być drażliwy
Może się to stać już po paru godzinach od rzucenia palenia. Trwa nawet do kilku tygodni. Jest to niestety najczęściej występujący, bardzo dokuczliwy oraz niebezpieczny symptom. Często osoba, która właśnie rzuciła palenie staje się rozdrażniona oraz rozchwiana emocjonalnie. Jest to nie do zniesienia dla niej i dla jej otoczenia. Bardzo często słyszysz rady, żeby zapalić i się uspokoić. To prowadzić do tego, że znowu zaczynasz palić. Można sobie łatwo poradzić z tym objawem. Możesz zastosować farmakologiczne środki, które są zalecane przy rzucaniu palenia albo coś łagodnego na uspokojenie.
Jest Ci smutno
Spadek nastroju to kolejny objaw, który towarzyszy rzucaniu palenia. Czasami palacze zaczynają myśleć, że papierosy były jedynym, co dawało im w życiu radość. To nieprawda. Możesz zastosować środki uspokajające. Pamiętaj również, że tak naprawdę przyczyną złego samopoczucia jest tylko Twoja psychika. Pomyśl o korzyściach, jakie daje Ci rzucenie palenia. Dbaj o siebie i rób sobie małe przyjemności. Należy Ci się nagroda za rzucenie palenia!